Nejnovější články:

CSIO v Hořovicích letos nebude, oznámila ČJF

Dva měsíce doufala jezdecká veřejnost, že se ve dnech 25. – 28. července 2013 po pěti letech vrátí do České republiky skokový mítink nejvyšší úrovně se zkratkou CSIO (Concours de Saut International Officiel). Bohužel, v úterý 25. června Česká jezdecká federace (ČJF) vzhledem k pokročilému termínu oznámila na Mezinárodní jezdeckou federaci (FEI) vyškrtnutí akce z oficiálního kalendáře.


„Je nám velice líto, že jsme museli přistoupit k tomuto kroku. Přestože veškerá přípravná jednání započala velmi pozdě a termínové listiny domácích i mezinárodních akcí jsou zcela nabité, Jezdecká společnost Opatrný Hořovice přivedla velmi silného partnera, kterým je společnost KAP Jumping. Ta mj. pořádá několik mezinárodních závodů kategorie CSI a CSIO v Moskvě, a i proto získala od Výkonného výboru ČJF důvěru k technickému zajištění akce i v tomto velmi krátkém časovém úseku. V průběhu května a první poloviny června ovšem ČJF zaznamenala určité komunikační problémy mezi českým pořadatelem a partnerskou firmou, jež naznačovaly, že není vše na nejlepší cestě k realizaci závodu,uvedla generální sekretářka České jezdecké federace – Lucie Spiwoková
 
Přesně jeden měsíc před plánovaným zahájením CSIO Hořovice proto ČJF stanovila jako datum, do kdy měla Jezdecká společnost Opatrný Hořovice poskytnout písemné záruky, že je schopna tyto závody uspořádat. To se však nestalo. „Přestože chápeme nesnadnou situaci pořádajícího subjektu, který je garantem pro Českou jezdeckou federaci, nemůžeme nadále vyčkávat. ČJF učinila veškeré kroky ve vztahu k Mezinárodní jezdecké federaci, aby se vše podařilo dotáhnout do zdárného konce, ale bez finančních záruk není možné takto nákladnou akci za pouhé čtyři týdny bezproblémově připravit. Ačkoliv si tak vážíme snahy všech zainteresovaných, Výkonný výbor ČJF neměl po zvážení veškeré dostupné komunikace mezi zástupci pořadatelů a hlavního partnera jinou možnost, než závody zrušit,“ dodala Lucie Spiwoková.

Související články:
Po pěti letech se vrátí CSIO do ČR!

Žádné komentáře:

Okomentovat